PsychoLogo
Centrum Rozwoju i Terapii
Dane adresowe
Centrum Rozwoju i Terapii
PSYCHO-LOGO
Jacek Stankiewicz
Plac Czerwca 1976 nr 2
02-495 Warszawa
lokal nr 101, I piętro
Tel: 609-357-997

Preferuję kontakt sms ze względu na częsty brak możliwości rozmowy telefonicznej. Zawsze odpisuję w tym samym dniu.
Interwencja kryzysowa z Psycho Logo
interwencja kryzysowa

W naszym życiu zdarzają się sytuacje, na które nie jesteśmy zupełnie przygotowani. Spadają na nas jak grom z jasnego nieba i zmieniają życie na zawsze. Nie jesteśmy w stanie cofnąć czasu ani zapobiec konsekwencjom wypadku, udaru, zawału, śmierci kogoś bliskiego czy trwałej niepełnosprawności. Wydawać by się mogło, że psycholog może bardzo niewiele tutaj pomóc, bo przecież nie wyleczy kręgosłupa czy nie wskrzesi zmarłego. Nic bardziej mylnego. Dla wielu ludzi, można powiedzieć, że nawet znacznej większości z nas bardzo trudne jest szczere otwarcie się i wyrzucenie z siebie żalu przed bliskimi. Wydaje się, że nie wolno nam. Mamy być silni. Co oni sobie o mnie pomyślą? Właśnie tutaj pojawia się potrzeba kogoś z zewnątrz, kto nie będzie nas osądzał, kto wysłucha i nie będzie pouczał, kto pozwoli nam na przeżycie wszystkiego i stanie się naszą „stacją paliw”, która pozwoli nam zatankować i nie zapyta po co i gdzie jedziemy.

Wsparcie psychologiczne potrzebne jest zarówno ofiarom wszelkich nieszczęść jak i ich rodzinom i bliskim. Czasem psycholog jest potrzebny do zmotywowania pacjenta, aby wstał z łóżka i zaczął ćwiczyć np. po udarze, a niekiedy potrzymać za rękę i wysłuchać jak bardzo jest trudno.

Nie wstydźmy się zapewnić naszej bliskiej osobie specjalisty już na oddziale szpitalnym, bo im wcześniej zdołamy „złapać” problem tym łatwiej jest go przepracować i unieszkodliwić. Często zastanawiamy się, co powiedzą ludzie wokół, kiedy dowiedzą się, że wezwaliśmy psychologa. My w tym momencie powiedzmy sobie, że robimy wszystko, żeby ratować siebie lub bliską nam osobę i życzmy tym ludziom wokół, aby nigdy nie spotkała ich żadna tragedia.

Nasza oferta obejmuje:

  • wsparcie psychologiczne
  • terapię logopedyczną ( np. po udarze mózgu)
  • wsparcie na oddziale szpitalnym, domu seniora i hospicjum
  • wsparcie psychologiczne osób niepełnosprawnych i w podeszłym wieku w warunkach domowych